O HODOWLI


-------------------------------------------------------------------

Nazywam się Magdalena Cywicka i jestem hodowcą uroczych psów z "kokardką" YORKSHIRE TERRIER oraz białych przytulanek MALTAŃCZYKÓW.
W 2012r. zostałam Asystentem Kynologicznym o specjalizacji "Toy Terrier", a od 2016r. jestem Technikiem Weterynarii.Hodowla "PICCOLO CANE" istnieje od 2004 roku i ma już na swoim kącie wiele pięknych szczeniąt, które znalazły wspaniałych i kochających właścicieli w kraju i za granicą (Francja, Austria, Niemcy, Ukraina, Meksyk, USA, Norwegia, Anglia, Belgia... ).
Moja hodowla oparta jest na psach , w których płynie krew po wielu Zwycięzcach Świata i Europy , Championach i Interchampionach : POLSKI, EUROPY, USA.

Od 2011 ze względu na przepisy Międzynarodowej Federacji Kynologicznej - FCI została zmodyfikowana nazwa hodowli.
Obecna nazwa hodowli: "PICCOLO CANE YORK".


Hodowla "PICCOLO CANE YORK" znajduje się w Zabierzowie - w malowniczej miejscowości pod Krakowem.
Psiaki mieszkają z nami w domu z wielkim ogrodem, w którym mogą biegać i szaleć. Nasze psy są pełnoprawnymi członkami rodziny i aktywnie uczestniczą w naszym życiu. To nasi wierni, wspaniali przyjaciele i towarzysze na każdy dzień. Wspólny czas spędzamy na zabawie, spacerach i pielęgnacji.
W prowadzeniu hodowli i opiece zawsze mogę liczyć na pomoc mojej rodziny : męża Marka oraz córek - Izabeli i Magdaleny. Cała trójka również uwielbia psiaki i zawsze są blisko kiedy jest taka potrzeba. Do grona podopiecznych obecnie dołączyły moje kochane wnuki: Natalka i Kacperek. Ich opieka polega głównie na zabawie i dodatkowym karmieniu bez wiedzy babci ;-).Dzięki hodowli poznałam wielu wspaniałych ludzi, którym zaszczepiłam miłość do yorków, a obecnie poszerzam również grono wielbicieli białych przytulanek maltańczyków.
WIERZCIE MI NAPRAWDĘ WARTO!!!

Szczenięta pochodzące z naszej hodowli posiadają udokumentowane wielopokoleniowe pochodzenie ( metrykę / rodowód ZKwP i FCI), są oznakowane (chip/tatuaż), są pod stałą kontrolą weterynaryjną lekarzy w Zabierzowie - P. Marka i P. Przemka Maciejowskich., są zaszczepione odpowiednio do wieku, kilkakrotnie odrobaczone, posiadają książeczki zdrowia lub paszport.
Szczenięta karmione są szwajcarską karmą ISO-DOG oraz produktami firmy POKUSA.
W hodowli kładę nacisk, aby szczenięta miały doskonałe pochodzenie, były bez wad genetycznych i anatomicznych, miały prawidłową budowę i psychikę, były dobrze zsocjalizowane. Szczeniaki i ich mamy są otoczone bardzo troskliwą opieką, a maluszki przechodzą prawidłową socjalizację odpowiednią do wieku. Potomstwo zostaje przekazywane TYLKO W DOBRE RĘCE.
Utrzymuję kontakt z właścicielami maluchów, służąc im zawsze poradą i pomocą. Cieszę się z osiągnięć psiaków życząc im wielu sukcesów zarówno na wystawach jak i w życiu codziennym.


A ZACZĘŁO SIĘ TAK ... W moim rodzinnym domu zawsze był jakiś zwierzak: chomik, kot, papugi i dużo różnych piesków.
Moim ukochanym pierwszym psem był złoty cocer spaniel "Jock". Był to piękny i mądry pies. Był z nami bardzo długo, ale przychodzi kiedyś taki dzień, w którym Twój najlepszy przyjaciel spogląda Ci w oczy po raz ostatni i nawet największa miłość nie jest w stanie tego zmienić.

Przez wiele lat nie chciałam nawet słyszeć o nowym czworonogu, tym bardziej, że pojawiły się na świecie moje dzieci i okazało się, że jedna z córek ma alergię między innymi na sierść psa. Ale pewnego dnia spotkałam P. Barbarę z hodowli "Abawit", która właśnie miała małe szczeniaki yorki. Jaka byłam szczęśliwa, kiedy okazało się, że yorki nie uczulają i że jest to pies idealny dla alergików. Nie zastanawiając się ani minuty dłużej już mieliśmy małego Bemolka w domu(2001r.).
Bemol(A-BEMOL Abawit) był moim pierwszym yorkiem. Jakie było moje wielkie zaskoczenie, kiedy na swojej pierwszej wystawie w Zakopanym dostał ocenę doskonałą i srebrny medal. I tak to się zaczęło.

W następnym roku pojawiła się moja kochana SUZANA(SARA z Kojca Igraszki) (2002r.),później DIANA(GAJA Pro Amare) i EVITA (TIGRA z Kojca Igraszki) (2004r.),

w 2006 roku BONNI (Decoris ROCK'N'ROLL) i SCARLETT (HAPPY STAR Aker York).

W 2008 została z nami GRACE Piccolo Cane ,a w 2010 jej synek NEO Piccolo CaneNEO zrobił już w wieku 15-17 miesięcy papiery "REPRODUKTORA" zdobywając na wystawach 1,2,3 miejsca + medale- złoto, srebro, brąz, oceny doskonałe oraz 2 x CWC i tym samym rozpoczął CHAMPIONAT POLSKI.

W 2011 roku została z nami PRISCILLA Piccolo Cane York (FCI) ponieważ zaczarowała nas swoim pięknym spojrzeniem, niesamowitym charakterem i oczywiście urodą.

2016 rok zapoczątkował moją nową miłość do maltańczyków. BLANKA - INGRID Aker York (FCI) to piękna sunia o niesamowitym charakterze. Jej temperament i inteligencja codziennie mnie zaskakuje. Uwielbia zabawę, a przy braku zainteresowania zawsze coś wymyśli.
W tym samym roku została z nami A-ANABELA Piccolo Cane York (FCI) nasza długo oczekiwana suczka. To mała, śliczna iskiereczka.

W 2017 roku została z nami EMANUELL Podhalańska Kraina (FCI) córka naszego NEOW 2018 została z nami śliczna E-EMILY - LILKA.W 2020 została z nami śliczna, o wspaniałym charakterze L - LARA.

Niestety psy żyją zdecydowanie za krótko i niektórych moich ukochanych psiaków nie ma już z nami :
ZUZIA (*22.06.2002 - +20.06.2006)
BEMOL (*11.01.2001 - +16.12.2016)
GRACE (*23.01.2008 - +6.02.2016)
DIANA (*7.08.2004 - +8.02.2017)
BONNI (*28.05.2006 - +22.03.2019)
EVITA (*18.03.2004 - +18.03.2020)
NEO (*15.06.2010 - +29.08.2022)
Biegają za tęczowym mostem, ale w naszej pamięci i sercu zostaną na zawsze.


Moja sfora psów tworzy zgraną grupę , która przysparza mi wiele radości w codziennym życiu. Uwielbiają się bawić i dokazywać. Kiedy biegają po ogrodzie to widać ile jest w nich życia i radości. Jak jestem smutna zawsze siedzą blisko mnie i robią wszystko, żeby mnie pocieszyć. Każdy na swój sposób stara się zwrócić na siebie uwagę, aby zaskarbić sobie moje względy. Nawet nieźle im to wychodzi.Decydując się na psa należy jednak pamiętać, że nie jest to "MASKOTKA" tylko żywa istota, która wymaga spacerów, pielęgnacji, karmienia, kontaktu z człowiekiem i opieki przez długie lata.

Dostaję wiele listów i telefonów od Państwa, za które bardzo dziękuję. Staram się na bieżąco odpowiadać na zadawane pytania i mam nadzieje, że w jakiś sposób pomagam w wychowaniu i pielęgnacji Yorka. Na bieżąco aktualizuję moją stronę internetową i wprowadzam nowe brakujące rozdziały, które odpowiedzą na zadawane pytania. Aktualizuję galerie zdjęć, dzięki którym możecie Państwo bliżej poznać moją hodowlę oraz moje kochane i piękne psy.

CYWICKA MAGDALENA


POSIADAMY OKAZJONALNIE WYSOKIEJ KLASY RASOWE SZCZENIACZKI Z RODOWODEM ZKwP i FCI
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HODOWLA PSÓW RASOWYCH - YORKSHIRE TERRIER & MALTAŃCZYK
PICCOLO CANE YORK (FCI)

MAGDALENA CYWICKA
POLAND - KRAKÓW - ZABIERZÓW
kom : +48 698 647 566

magdalena.cywicka@gmail.com


PICCOLO CANE YORK (FCI) © 2004 - 2021
autor strony: Magdalena Cywicka